Novinky z naší kuchyňky

Nejdůležitější redakční trio

Od druhého pololetí školního roku 2016/2017 se redakce Infiše snad poprvé dočkala posily v podobě externí grafičky, která má na starosti kompletní podobu titulní stránky, grafického zpracování a celkovou kompletaci každého čísla. Zároveň pomyslnou štafetu šéfredaktorky po Kláře Konopáskové převzala Aneta Koldovská, pod kterou vzniká v každém čísle Editorial, dává článkům správný formát a spolupracuje s grafičkou. Infiš opět vyhrál v soutěži Školní časopis roku 2017. Postupuje tedy do celostátního kola této soutěže do Brna a získal také několik diplomů, které můžete vidět na fotografii níže. Zleva externí grafička, uprostřed pan učitel Janda, vpravo šéfredaktorka. Tyto tři osoby tvoří velmi důležitou součást redakce. Bez nich by to prostě nešlo :-).

 

 

 

 

Další ocenění pro INFIŠ!

Koncem června 2015 se školní časopis INFIŠ dočkal dalšího významného ocenění. Jako finalista soutěže o Nejinspirativnější středoškolský časopis 2014 získal čestný diplom a redakční kartu Odborového svazu novinářů a pracovníků médií České republiky, díky které mohou členové redakce navštěvovat muzea a výstavy po celé Evropě. I přesto, že se INFIŠ neumístil na prvních třech pozicích, je účast na této soutěži velkým přínosem a motivací do další redakční práce. Nutno připomenout, že byl INFIŠ jediným finalistou z Plzeňského kraje. Během listopadu 2015 budou zveřejněna kritéria příštího ročníku soutěže, které by se náš časopis měl opět účastnit.

 

 INFIŠ uzavírá školní rok 2014/2015

Školní časopis INFIŠ končí úspěšný školní rok 2014/2015, ve kterém pokračoval v pravidelném vydávání svých čísel, průběžně doplňoval redakci novými i staronovými „pisálky“ a dokonce vyslal své zástupce na vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis roku. Z tohoto „eventu“ se vrátili s prvním místem za Plzeňský kraj, což je automaticky zařadilo do celorepublikového finále, jež se bude konat na začátku prosince 2015 v Brně. Za INFIŠ vám redakce přeje hezké prázdniny a těší se na vás v říjnu u dalšího čísla!

Vyšla dubnová i červnová čísla

I přes časovou tíseň způsobenou maturitními zkouškami, sportovním kurzem 3. ročníků a letní olympiádou dětí a mládeže spatřila světlo světa i poslední dvě čísla v tomto školním roce. Dubnový výtisk šel rychle na prodej, zvlášť díky zajímavým článkům našich redaktorů. Červnové vydání mělo kvůli zmiňovaním akcím nepatrné zpoždění, i tak jsou v něm však texty minimálně hodné přečtení.

 

 

INFIŠ nejlepší v Plzeňském kraji

Ve čtvrtek 16. dubna 2015 se redakce školního časopisu INFIŠ vydala do Prahy na vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Školní časopis roku. Setkání zástupců zúčastněných školních periodik z Prahy, Středočeského kraje, Plzeňského kraje, Královéhradeckého, Ústeckého a Libereckého kraje organizovala Vyšší odborná škola publicistiky na Praze 1. Do celostátního kola mohly postoupit z každého kraje maximálně dva časopisy z kategorie „střední školy“ a maximálně jeden časopis z kategorií „obsah“, „grafika“ a „titulní strana“. Během celého dopoledne probíhaly na místě workshopy na různá témata, kde se redaktoři mohli zapojit do diskuze mezi sebou nebo navštívit např. kurzy tvůrčího psaní či rétoriky. INFIŠ nakonec získal v Plzeňském kraji první místo, stejně tak i ve všech bodovaných kategoriích, proto se na začátku prosince 2015 zúčastní v Brně prestižního celostátního kola.

Blíží se další číslo – duben 2015

Momentálně probíhají přípravy dubnového čísla našeho INFIŠe. Můžete se těšit kupříkladu na článek o EDISONu nebo na rozhovor s paní učitelkou Břízovou. Vřele doporučujeme koupi časopisu!

 

 

 

I bez porad to jde!

V současnosti se naši redaktoři nejsou schopni sejít v plném počtu, na poslední poradu dorazili snad jen tři… Proto pan učitel Janda porady prozatím vypustil a s redaktory se domlouvá na článcích osobně. Jednu aktuální fotografii, sice bez šéfredaktorky, ale přece jen dodáváme.

 

 

Účastníme se dvou celorepublikových soutěží!

Náš školní časopis INFIŠ se ve školním roce 2014/2015 přihlásil do dvou celorepublikových soutěží. V první soutěži o „Nejinspirativnější středoškolský časopis“ pro rok 2014/2015 se posuzuje především obsahová a grafická kvalita časopisu a jeho vyváženost vzhledem k ročníku vydání. Do finále, které se bude konat 29. dubna 2015, postupuje deset nejlepších časopisů. Celkové výsledky budou zveřejněny do 31. května 2015. Ve druhé soutěži, Školní časopis roku 2015, se nejprve koná krajské kolo, ve které se hodnotí zejména titulní strana, grafika a obsah. Z každého kraje postoupí do celostátního kola maximálně dva časopisy a maximálně jeden z uvedených tří kategorií (titulní strana, grafika, obsah). Od 13. března 2015 do 18. dubna 2015 hodnotí porota všechny došlé časopisy, krajské vítěze budeme znát mezi 8. a 30. dubnem 2015. Držíme palce!

Plánovali jsme pro vás další číslo

Naše redakce se stará o pravidelný přísun čerstvých a šťavnatých zpráv z prostředí naší školy jak čtenářům z řad pedagogů, tak především čtenářům z řad žáků. Na nové informace a zážitky ze školních akcí se můžete těšit už v dubnu. O tom, čím vás potěšíme v dalším čísle, jsme se radili ve středu 12. března 2014 v tradiční čas od 7.30 hodin v učebně číslo 8. Těšit se tak můžete na příběh na pokračování, informace z veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2014, exkurze druhých ročníků do České národní banky, pochopitelně nebude chybět ani rozhovor se zástupcem pedagogického sboru a připravena bude i řada dalších zajímavostí.

Máme novou šéfredaktorku!

K další „válečné novinářské“ poradě jsme zasedli v pondělí 11. listopadu 2013. Dalšího čísla školního časopisu se dočkáte už před Vánoci, a tak máme v redakci co dělat, abychom stihli zpracovat celou řadu témat, která pro vás připravujeme. Novinkou je, že do čela časopisu se namísto Dana Flídra, který se rozhodl z redakčních činností skončit, přičemž my mu tímto ještě jednou děkujeme za opravdu kus práce, který odvedl, postavila/posadila/zapsala Klára Konopásková. Namísto šéfíka tak máme novou šéfku! K redakci přibyli také tři noví členové – David Nguyen a Marek Štika z 1. E, kteří si berou na starost rozhovory s učiteli. První jejich vyvolenou je paní učitelka Lomičková. Připojil se také Richie Janák ze 4. B, který vám čtení zpestří od dalšího čísla povídkou na pokračování. Těšte se na prosincové číslo, bude stát za to!

První letošní INFIŠ spatřil světlo světa!

V pátek 1. listopadu 2013 spatřilo světlo světa první číslo časopisu INFIŠ, ve kterém najdete rekapitulaci všeho, co se (nejen) na školní půdě odehrálo za uplynulé dva měsíce. Dočtete se tak například o seznamovacím pobytu prvních ročníků, o možnosti nominovat svého oblíbeného učitele na Zlatého Ámose, o cizojazyčném týdnu v rámci projektu Edison, nebude chybět ani sport a středoškolský pohár CORNY. Nově jsme zařadili do časopisu anketu a nebojte, nepřijdete ani o rozhovor s učiteli, v prvním čísle se dozvíte „pikantnosti“ ze „zákulisí“ od paní učitelky Kleknerové a pana učitele Zimy. Během pátku zmizela většina vydaných časopisů, ale nebojte. Pokud se na vás nedostalo, neváhejte se obrátit ne kteréhokoli z našich redaktorů nebo učitelů zodpovědných za tvorbu časopisu, rádi vám číslo dotiskneme.

 

 

Slavili jsme narozeniny

V úterý 1. října 2013 se členové redakce včetně vedoucích pedagogů sešli, aby společně oslavili pětileté výročí, polokulatiny, školního časopisu INFIŠ. Pozvání na oslavu přijala také paní ředitelka Lenka Holubová a pan zástupce Martin Novotný. Společně jsme probrali nejen to, co máme v redakci už za sebou, ale také své vize do budoucího školního roku. Pobavili jsme se nad následujícím číslem, kterého se dočkáte již na konci října, a také jsme ochutnali dobroty z kuchyně maminky Jandové (pan učitel nám donesl chuťovky z domova, paní učitelka Oudová prohlásila, že v našem vlastním zájmu raději sladké nakoupila, než aby ho pekla). Přiťukli jsme si na dalších alespoň pět let časopisu symbolicky dětským šampaňským a nechyběla ani zábava. Velký úspěch měla hra „Seznamka“ inspirovaná televizní Partičkou, především Martin Plescher v roli Miloše Zemana a pan učitel Janda v roli paní učitelky Oudové byli nezapomenutelní.

První redakční rada nového školního roku

Máme nové redaktory i nové nápady. První porada staronového týmu redaktorů školního časopisu proběhla v úterý 17. září 2013 v půl osmé ráno. Ještě lehce rozespalí jsme za odborného (méně rozespalého) dohledu Mgr. Ondřeje Jandy a Ing. Aleny Oudové, kteří převzali pedagogickou záštitu nad časopisem, přivítali nové redaktory a prodiskutovali obsah letošního prvního čísla časopisu, které vypustíme na světlo světa na konci října. Těšte se na rozhovor s novými pedagogy naší školy, na články o akcích, které proběhly nebo ještě proběhnou (seznamovací pobyt, Dny vědy a techniky, Veletrh cestovního ruchu ITEP) a také na tip, jak ze svého oblíbeného učitele udělat Zlatého Ámose! To a mnohem více pro vás aktuálně vytváříme a už teď předesíláme, že se máte rozhodně na co těšit!

Pozor bude dvojčíslo!!!

Další číslo již klepe na dveře a je jen otázkou času, kdy se objeví ve vašich rukou. A jak to s ním vlastně vypadá? Inu, náš grafik si neustále pohrává s titulní stránkou a piluje jí k dokonalosti, redaktorům se práší od klávesnic, jak horlivě píší své nové zážitky, o které se s vámi chtějí stůj co stůj podělit a už jsou celí nedočkaví, až vám je s plnou parádou předloží k přečtení. A čím že se tohle číslo liší od ostatních? Kromě toho, že bude nadupané až po okraj, tu pro vás máme pár lahůdek. Speciální dvojčíslo! To znamená dvojnásob čtení na prázdniny, dvojnásob článků, rozhovorů, zábavy a legrace. A aby toho nebylo málo, tak jsme pro vás vymysleli řadu nových rubrik, jako jsou například: vtipy, křížovky či sudoku. Těšit se můžete na recenzi školní jídelny, jeden den s vychovatelkami či jak prožili poslední zvonění třeťáci.

Školní rok se pomalu blíží ke konci a pro náš školní časopis to znamená, že máme stále mnoho věrných fanoušků, díky kterým jsme přežili i třetí rok našeho působení na škole. A jaký to byl vlastně rok? Jak pro vedení, tak i pro redaktory to byla velká zkouška, ve které jsme všichni do jednoho uspěli s vyznamenáním. Vždyť se na postu šéfredaktora vystřídali hned dva lidé! A výroba každého čísla probíhala lehce zmateně a stálo nás to mnoho úsilí a pevných nervů, ale naše vytrvalost se rozhodně vyplatila, vody se (snad) už ustálily a tak vám i nadále můžeme přinášet skvělé články o všem, co se na naší škole šustne. A že to tentokrát bude jízda, se budete moct přesvědčit již co nevidět, protože vydání nového čísla je téměř na spadnutí. Takže nažhavte naše Facebookové stránky a pravidelně je navštěvujte, ať vám nic neuteče.

Děkovali jsme za podporu aneb Jak příjemně překvapit naši paní ředitelku

Prosincové číslo našeho plátku se stalo zároveň jubilejním desátým číslem, které spatřilo světlo světa. S redaktory jsme tak při různých příležitostech zavzpomínali na uplynulá čísla. Všichni chceme, aby každé další číslo bylo lepší, zajímavější a podle vašeho ohlasu si můžeme právem myslet, že se nám to daří. Velkou zásluhu má na tom v posledních měsících i paní ředitelka. Ptáte se proč? Odpověď je prostá. Ne každý v její pozici by nám poskytl tak "volné" pole působnosti a dovolil nám bez cenzury otisknout vše, co nás napadne a zároveň za námi pevně stál, vždy připraven nás podpořit v naší činnosti. Proto jsme se rozhodli ji trošku "vyvést" z míry. Přichystali jsme si tak redaktorský "obraz" se všemi titulky a podpisy, který můžete nyní obdivovat na zdi před ředitelnou, a nechyběla ani květina s předplatným na dalších deset čísel.

// BBCLONE STATISTIC