Matematika je hra

Naši žáci se již tradičně zapojují do soutěže MATEMATIKA JE HRA, kterou pořádá SPŠ dopravní Plzeň. Její organizátoři chtějí ukázat, že matematika je věda zajímavá někdy i zábavná a hlavně aplikovatelná v praktickém životě. Soutěží se ve třech kolech. V prvním kole řeší dvojice soutěžících znalostní test, v tom druhém je pak čekají logické úlohy a matematické hlavolamy. Nejúspěšnější týmy postupují do třetího kola, ve kterém mají prezentovat vylosovaný matematický pojem nejen odborně ale také zajímavě. Letošní ročník soutěže se konal 28. 3. 2019. Naši školu reprezentovaly v 1. kategorii (první a druhý ročník) dva týmy z 1. F a jeden tým z 2. F, ve druhé kategorii (třetí ročník) jeden tým z 3. F. Do třetího kola sice nepostoupil ani jeden z nich, ale k postupu chybělo jen málo. Ačkoliv naši nezískali vavříny pro vítěze, určitě jsou bohatší o cennou zkušenost. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci.

// BBCLONE STATISTIC