Středoškolská futsalová liga dívky

Dne 4. 12. 2018 v naší hale proběhlo 1. kolo Středoškolské futsalové ligy v kategorii dívek. Turnaje se měla původně zúčastnit 4 družstva, ale z Karlových Varů a Domažlic nakonec vůbec nedorazila, proto jsme sehráli pouze jeden zápas se SOŠ Horšovský Týn, který holky bohužel po slušném výkonu prohrály. Přesto se díky tomu paradoxně probojovaly poprvé v historii do Divizního finále!

Volejbal dívky

21. listopadu 2018 se dívky naší školy zúčastnily okresního kola ve volejbalu. Bylo jich akorát šest na hru, jmenovitě Jaroslava Mlezivová, Anita Vališová, Simona Marková, Johana Horáčková, Aneta Vrabcová a Barbora Jermářová. Vzhledem k tomu, že v týmu nebyla žádná „volejbalistka“, hrály výborně, ale proti ostatním týmům neměly moc šancí. Přesto si to užily a končily heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Veletrh Příbram

Dne 15. 11. 2018 jsme s naší fiktivní firmou Cleaners s. r. o. navštívili 21. ročník veletrhu fiktivních firem v Příbrami. Obchodovali jsme s mnoha firmami a vytvořili rekordní tržbu. Po ohodnocení porotou jsme vyhráli 3. místo za nejlepší stánek a získali mnoho zkušeností a dovedností, které hodláme použít u dalších ročníků veletrhů fiktivních firem.

Okresní kolo KB Florbal Challenge Cup kluci

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se konalo v Městské sportovní hale Plzeň Okresní kolo KB Florbal Challenge Cupu v kategorii kluků. Turnaje se celkem zúčastnilo 8 družstev, která se rozdělila po čtyřech do 2 skupin. Naši kluci byli ve skupině „B“, kde se překvapivě po 2 výhrách a 1 remíze umístili na 1. místě ve skupině, což nás posunulo do semifinále, ve kterém se rozhodovalo, kdo postoupí do krajského finále. Kluci hráli výborný zápas, ostatně jako celý turnaj, ale 1 nepovedená minuta rozhodla o tom, že jsme se umístili na nepostupovém 3. místě a kraj nám utekl. Přesto musím kluky pochválit za předvedenou hru a bojovnost!

Návštěva partnerské školy ve Weidenu

Dne 13. 11. 2018 jsme se opět vypravili na přátelskou návštěvu naší partnerské školy ve Weidenu. Nejprve jsme žáky provedli městem a seznámili je s pracovišti, kde probíhá zahraniční praxe našich žáků. Pak jsme se přesunuli do školy, kde na nás čekali žáci prvního ročníku a jejich vyučující paní Andrea Hielscher. Byli jsme pozváni na několik hodiny výuky českého jazyka. Do výuky se zapojili nejen žáci, ale i kolega Ondřej Janda. Naši žáci se museli ptát a odpovídat německy a němečtí „prvňáci“, kteří za sebou mají teprve 2 měsíce výuky češtiny, museli zase mluvit česky. Po vyčerpávající, ale zábavné výuce, se všichni žáci odebrali společně do centra na návštěvu kavárny. Dle vlastních slov mluvili skutečně hlavně německy a česky, ale nepopřeli, že si občas vypomohli i angličtinou. Těšíme se na návštěvu našich partnerů v prosinci u nás v Plzni, kdy naopak naši žáci budou průvodci weidenských kamarádů.

// BBCLONE STATISTIC