SCHOOL MATCH ve florbale

Dne 20. února od 9.30 hodin se žáci z 2. F zúčastnili ojedinělého projektu SCHOOL MATCH ve florbale v Městské sportovní hale v Plzni. Hlavním aktérem bylo domácí juniorské družstvo FBC Plzeň, které se střetlo s Kanonýry z Kladna. Součástí celé akce byl bohatý doprovodný program. Měření rychlosti střelby, střelba na přesnost a střelba na branku z půlky hřiště. Lukáš Kašpar vyhrál soutěž v přesnosti střelby a Josef Tišer obsadil druhé místo ve střelbě na branku z půlky hřiště. Žáci si celý projekt náležitě užili.

Exkurze SPU Plzeň Křimice

Dne 15. února 2019 navštívila třída 1. M Sběrný přepravní uzel Plzeň Křimice. SPU je vybaven  třídícím zařízením na listovní zásilky a třídícím strojem na balíkové zásilky. Exkurzí provázel žáky pan Šindelář. který žákům předvedl činnost automatického třídění listovních zásilek. V další hale žáci viděli automatizované třídění balíkových zásilek. Přímo se třídily balíky z eshopu Lidl, při této činnosti zastihli také žáka z 3. M, který zde vykonával práci v rámci odborného výcviku.

Na závěr exkurze se žáci dozvěděli o možnosti brigády na tomto pracovišti.

 

Drony

Dne 13. 2. 2019 jsme s žáky, kteří navštěvují kroužek robotiky ve škole a s dalšími zájemci navštívili Středisko informačních technologií města Plzně. Konkrétně jsme zavítali do jejich centra dronů v DEPO 2015. Prohlédli jsme si některé z 35 dronů, které zde používají. Dověděli jsme se, jaké práce s drony vykonávají a také to, jak se k tomuto zajímavému povolání např. náš průvodce dostal. Bohužel ten nejlepší exponát byl právě v tento den povolán do terénu. To byl důvod domluvit si další návštěvu, až bude na místě a až bude lepší počasí a pánové piloti nám předvedou své drony i v pohybu.

Divizní finále ve Středoškolské futsalové lize

Ve čtvrtek 7. 2. 2019 se v hale Lokomotivy naše holky zúčastnily Divizního finále ve Středoškolské futsalové lize. Do finálového turnaje jsme postoupily se štěstím a bohužel zbylá 2 družstva byla nad naše síly. I když holky ze sebe vyždímaly všechno, 2 jasné porážky nás neminuly. Celkově jsme tedy uhrály 3. místo v rámci Západních Čech a na adresu holek máme jen slova chvály!

Děvčata nastupovala v sestavě v brance Barbora TAUEROVÁ (2.M), v obraně Lucie PRESLOVÁ (3.A), Lada KRAUSOVÁ (1.A) a Lucie Sarah KLEIN (1.M) a v útoku Lucie KODEROVÁ (3.A), Anita VALIŠOVÁ (3.F) a Kristýna GALKOVÁ (1.A).

Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem

Žáci posledních ročníků navštívili 30.ledna 2019 veletrh práce a vzdělávání, který se konal v bývalém OD PRIOR. Pro žáky, kteří se rozhodují o své budoucnosti, byl veletrh přínosem. Nabízel stovky pracovních pozic i profesního vzdělávání, přednášky i poradny týkající se problematiky pracovního trhu.

// BBCLONE STATISTIC