Už se zase těšíme na Ježíška…

Advent se nám rozběhl, Vánoce se blíží, Štědrý den je každým dnem o kousek blíž... Někdo uklízí, někdo peče cukroví, někdo nasává předvánoční atmosféru, někdo shání dárky… I my ve škole jsme se chystali na Vánoce… V jídelně svítil celý advent vánoční stromeček, vánoční tématika se objevila ve výuce některých předmětů a nejvíce vánoční byl celý předvánoční týden…

Ve středu 20. prosince proběhl v duchu předvánočního gruntování, kdy si žáci řádně uklidili šatny a učebny, umyli skříňky, vyčistili lavice, židle i zdi ve svých třídách. Současně proběhl předvánoční turnaj ve stolním tenise o pohár ředitelky školy.

Ve čtvrtek 21. prosince si učitelé připravili se svými žáky předvánoční program:

Žáci 1.A měli na programu poznávání Plzně, což se i za lehce deštivého počasí povedlo. Výstup na plzeňskou věž sice odložili na jindy, protože vstup byl možný až v 10 hodin, ale obešli náměstí, povídali si o jednotlivých budovách a také morovém sloupu. Byli se podívat v Mázhausu plzeňské radnice, kde žáky nejvíce zaujal historický model Plzně i výstava betlémů. Procházku vánoční Plzní ukončili na trzích.

Třída  1.E se vydala poznávat nejcennější památku Plzně, gotickou katedrálu sv. Bartoloměje. Většina žáků ještě nikdy uvnitř katedrály nebyla. Paní průvodkyně  žákům ukázala nádherný oltář, slavnou Plzeňskou madonu i přilehlou Šternberskou kapli. Jako dárek od biskupství dostali žáci volný vstup na věž, čehož většina s radostí využila.

Třída 1. F strávila předvánoční čas procházkou po Náměstí republiky, kde nasávala vánoční atmosféru. Během tohoto dopoledne žáci také využili posledních možností ke koupi vánočních dárků pro své blízké na tradičních trzích.

Žáci 1.M obdivovali vánočně vyzdobené plzeňské ulice. Procházku ukončili na náměstí, kde také nakoupili poslední (nebo první?) dárky. Tečkou za příjemně stráveným dopolednem bylo upozornění na zazděného člověka u katedrály. Jestlipak jste si někdy všimli, jen ruce koukají.

Nejprve se žáci 2.A sešli ve třídě, kde poslouchali vánoční koledy, ochutnávali vánoční cukroví a měli i malou diskotéku. Potom šli na náměstí, kde nasáli vánoční atmosféru na trzích. Po popřání hezkých svátků se pak rozešli do svých domovů.

Třída 2.E se rozhodla také svátečně naladit procházkou po krásně vyzdobeném plzeňském náměstí a návštěvou vánočních trhů a Výstavy starých vánočních pohlednic a betlémů. Všichni si zazvonili na zvoničce a něco si přáli. Tak ať se všem přání splní!

Žáci 2.F stejně jako minulý rok si předposlední den před Vánocemi zpříjemnili návštěvou vánočních trhů na Náměstí republiky. Vánoční atmosféru lehce kazilo "nevánoční" počasí, ale i tak si procházku mezi stánky užili.

Předvánoční týden si třída 2.M zpestřila posezením ve třídě, kde kromě ochutnávky napečeného cukroví a jiných dobrot zaznělo i povídání o tradicích vánočních svátků. Potom  se společně vydali na vánoční trhy na náměstí. Prohlédli si krásně nazdobený strom, vyřezávaný betlém a řadu stánků. Vše proběhlo v příjemné atmosféře a všichni byli spokojeni.

Tento den strávila 3.A příjemněji než jiný školní den. Nejprve žáci shlédli hezký film a pak se šli podívat na vánoční trhy. Nasáli příjemnou atmosféru, ochutnali "nealkopunč" a trdlo. Bylo všem fajn!

3. E již tradičně zásobila útulek pro opuštěná zvířata piškoty (za cca 550,- Kč). Žáci si prohlédli také v Mázhausu radnice betlémy a vánoční pohlednice, a poté se šli potěšit vánoční atmosférou při procházce Plzní.

Na čtvrteční ráno se většina žáků 3.F těšila, čekalo je totiž nejen pozdější vstávání, ale i zajímavý vánoční program. Společně s 1.E navštívili významnou plzeňskou stavbu - katedrálu sv. Bartoloměje. Impozantní prostory i bohatou a historicky cennou výzdobu této barokní památky žáci dokázali ocenit i díky poutavému výkladu paní průvodkyně. Většina z nich ještě katedrálu nenavštívila, a proto přivítali i možnost výstupu na věž. Závěr dopoledne patřil vánočním trhům, ochutnávání dobrot a nákupu dárků.

Žáci 3.M prožili tento den tradičně vánočně, jen postýlka chyběla... Trénovali vánoční nicnedělání a v "třídním kruhu" shlédli film Wonder Woman neboli bojovná dcera královny Amazonek.

Dokoupit poslední vánoční dárky a poklábosit se spolužáky v příjemné atmosféře vánočních trhů, tak využila svůj poslední společný předvánoční čtvrtek třída 4.A.

Třída 4.E se rozhodla "nadýchat se" vánoční atmosféry v centru města. Společně prošli vánoční trhy, navštívili výstavu betlémů a vánočních pohlednic na radnici. Ti odvážní vylezli na plzeňskou věž a prohlédli si tak náměstí  a vánoční trhy z ptačí perspektivy.

I třída 4.F vyrazila na vánoční trhy a jelikož počasí nebylo příjemné, strávili více času u teplého nápoje a na radnici si jako ostatní třídy prohlédli výstavu betlémů a vánočních pohlednic.

V pátek 22. prosince šli všichni žáci i učitelé do kina, tradičně film byl předvánočním překvapením. No a teď už nezbývá nic víc, než se opravdu těšit na Štědrý den a na Ježíška… Tak šťastné a veselé

// BBCLONE STATISTIC