Exkurze JUBI Waldmünchen

Dne 18. října 2017 se vybraní žáci naší školy, kteří mají jako druhý cizí jazyk němčinu a patří převážně do skupin n1 a n2 vydali na návštěvu našeho partnerského zařízení Jugendbildungsstätte ve Waldmünchenu. Cílem exkurze bylo ukázat těmto žákům, kde probíhá zahraniční odborná praxe, které se pak mohou v průběhu studia sami účastnit. Žáky jsme seznámili s jejich budoucím šéfem panem Singerem. Ten je provedl po JUBI a ukázal jim, jakou konkrétní práci tady již minulí praktikanti z naší školy udělali. V tomto termínu jsou zároveň na své praxi v JUBI dvě naše žákyně – Tereza Končelová a Nikola Hončová. Obě nám povyprávěly o svých obavách, které měly před zahájením praxe, ale úsměv na jejich tvářích a spokojenost nám prozradily, že strach je pryč. Holky namotivovaly budoucí zájemce a já doufám, že jsme touto návštěvou odbourali i jejich obavy z neznámého místa a zodpověděli mnoho jejich otázek. Těšíme se na vás, budoucí praktikanti.

Navštívil nás Ledovec

Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem s duševním onemocněním nebo mentálním hendikepem podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách. Naši školu navštívili zástupci s programem „Blázníš? No a!“ proto, aby nám vysvětlili, jak komunikovat a jak se chovat k lidem, kteří mají psychické problémy. Teď už víme, kam se obrátit, kde najdeme krizovou pomoc a odbornou radu.

Krajský přebor ve stolním tenisu

V herně Sokola Plzeň V. se 12. 10. 2017 odehrál Krajský přebor ve stolním tenisu kategorie VI.B. V soutěži kluků hrálo 6 družstev a u holek byla 3 družstva. Naše nově složené týmy předvedly ze sebe to nejlepší, přesto to na top týmy nestačilo, ale máme se z čeho odrazit. Holky nakonec obsadily 2. místo a kluci si polepšili na 4. místo.

Kybernetická bezpečnost

Ve čtvrtek 12.10. jsme vyrazili se studenty ze tříd 3. E a 3. F na besedu s tématem kybernetická bezpečnost. Beseda se pořádala na ZČU v rámci projektu Bav se vědou zaměřeného na popularizaci vědy. Na úvod si studenti vyslechli některé základní informace o ZČU a její síťové infrastruktuře a poté pro ně byl již připraven příspěvek zaměřený na kybernetickou bezpečnost. Beseda byla ukončena exkurzí místní síťové laboratoře a jedné ze serveroven.

Krásné 2. místo v krajské soutěži „Technika má zlaté dno“

Naši studenti Lukáš Přibil (3.F) a Jan Kučera (1.F) ve spolupráci s žáky z 10. ZŠ v Plzni Ondřejem Lukešem a Ester Kunstmüllerovou (oba IX.A) obsadili v soutěži krásné 2. místo a jako odměnu obdrželi z rukou zástupců Plzeňského kraje diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 2000 Kč.

Sedmnáct týmů tvořených vždy dvěma žáky střední školy a dvěma žáky partnerské základní školy se sešlo 11. října 2017 v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, Vejprnická 56, na soutěži Technika má zlaté dno, kterou letos vyhlásil Plzeňský kraje popáté.

Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení modelu výtahu s akustickou signalizací dojetí do stanice ze stavebnic Merkur 8 a Boffin 750. Na toto náročné zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny. K dispozici jim byli tři odborní poradci a osmičlenný pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.

Týmy žáků byly rozděleny do dvou kategorií, a to gymnázia a maturitní obory a zvlášť učební obory. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Svazu průmyslu a dopravy, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.

// BBCLONE STATISTIC