Podeváté u Jandů

Od úterý 12. června 2018 do pátku 15. června 2018 trávili svůj čas žáci třetích ročníků a zástupci třídy 2. M v penzionu U Jandů v Úborsku, probíhal totiž tradiční sportovní kurz.

Po rychlém ubytování a výtečném obědě jsme vyrazili na první kratší vycházku do blízkého okolí, cyklisté si jeli po své trase a vrátili se do areálu rovněž brzy. Druhý den zhatil plány našich kantorů na celodenní výlet prudký a vytrvalý déšť, vše se tedy posunulo o několik hodin a nakonec byla v plánu pouze odpolední túra. Během vycházky jsme viděli samá zajímavá místa, ti nejsilnější a nezdatnější dokonce měli možnost navštívit s panem učitelem Jandou rozhlednu Markéta, z níž vám učaruje překrásný pohled do širokého okolí.

Čtvrtek byl věnován outdoorovým aktivitám, které jsme si dozajista všichni užili. Vše bylo skvěle připravené a naplánované, vedoucí u jednotlivých stanovišť jsou opravdu odborníci, kteří vědí, co dělají.

V pátek po snídani se nám snad ani nechtělo odjíždět. Především kvůli jídlu… To bylo neuvěřitelné!

Sportovní kurz je každopádně akcí, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.

Maturity

Žáci naší školy maturovali v dubnu a v květnu. Nejprve psali v dubnu písemnou práci z češtiny. Na konci dubna skládali žáci praktickou maturitní zkoušku z odborných předmětů. Na začátku května pak didaktické testy a písemné práce z angličtiny, němčiny, matematiky a didaktický test z českého jazyka a literatury. V posledních dvou květnových týdnech proběhly ústní zkoušky. V pátek 8. června 2018 jsme se s našimi žáky, vlastně už absolventy, rozloučili na slavnostním vyřazení na plzeňské radnici a popřáli jim šťastné vykročení do dalšího osobního, studijního a pracovního života. Těm, kterým se nepodařilo některou z dílčích zkoušek vykonat, budeme držet palce v podzimním termínu.

Řemeslo má zlaté dno

Dne 24. května 2018 se uskutečnilo slavnostní předávání cen a diplomů žákům rukodělné soutěže „Řemeslo má zlaté dno“ pořádanou Plzeňským krajem. Naši školu reprezentoval Michal Šedivý z 2. E. Doprovodný odpolední program v Techmanii Science Centre, kde se uskutečnila výstava výrobků všech soutěžících ze základních a středních škol, se nesl v duchu chemických kouzel a kulturního vystoupení dětí z dětských domovů.

Školní zájezd do Velké Británie

Naše škola se již tradičně v květnu vypravila na poznávací zájezd do Velké Británie. Žáky čekal týden plný krásných historických památek, angličtiny i gurmánských zážitků. Největší výzvou byly pro všechny 3 dny strávené v anglických rodinách, kde si žáci vyzkoušeli angličtinu v praxi a také poznali všední život běžné anglické rodiny. Navštívili mimo jiné římské lázně v Bath, prozkoumali několik tisíc let staré megalitické stavby v Avebury a Silbury a na jeden den si odskočili do hlavní města Walesu Cardiffu. Poslední den se přesunuli do Londýna, kde si prohlédli Tower, katedrálu sv. Pavla, London Eye i proslulou čínskou čtvrť Soho. Zájezd se opravdu vydařil, potrápilo nás sice typické anglické počasí, ale i tak se všem v Británii moc líbilo.

Krajské kolo Poháru Josefa Masopusta

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 pořádala naše škola Krajské kolo Poháru Josefa Masopusta opět na hřišti Senco Doubravka. Do tohoto turnaje se přihlásila vítězná okresní družstva, která se rozdělila do 2 skupin. Po utkáních ve skupinách došlo na vyřazovací zápasy. My jsme hráli ve skupině „B“ spolu s SŠ Rokycany a Gymnáziem Stříbro. Po 1 výhře a 1 remíze jsme postoupili do semifinále, kde jsme nestačili na SPŠD Plzeň. Tato porážka nás poslala do utkání o 3. místo, které jsme smolně prohráli až díky střelbě ze značky pokutových kopů. Přesto konečné 4.místo bereme za úspěch, i když bedna byla blízko…

// BBCLONE STATISTIC