Jak se točí peníze

Dne 5. prosince 2017 jsme navštívili interaktivní výstavu JAK SE TOČÍ PENÍZE. Na začátku jsme dostali platební karty, na které jsme měli získat co nejvíce peněz z úkolů, které nás čekaly. Nejprve jsme si vyrobili bankovku, rýžovali zlato. Mohli jsme si zkusit, jak investovat peníze a přitom vydělat nebo prodělat. Také jsme si natočili krátký film a museli jsme trochu přemýšlet a odpovídat na otázky ohledně peněz. Získané peníze jsme mohli utratit v obchodě nebo v domě luxusu. Ale nejvíc se mi líbilo, že jsem mohla všechny své „vydělané“ peníze darovat na výchovu asistenčních pejsků. Exkurzi jsem si užila, i když jsem si předem myslela, jaká to bude hrůza, tak mě to nakonec bavilo.

Barbora Tauerová, Jesika Žigová 1. M

Logistika nás baví – od cargo dronů až po elektromobilitu

V pátek 1. prosince 2017 navštívili žáci třídy 2. A v rámci předmětu logistika laboratoře Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni. Zde se nejen teoreticky seznámili s problematikou dopravní technologie, cargo dronů, 3D tiskáren a elektromobility, ale také měli možnost si prakticky vyzkoušet 3D tisk, řezání laserem, lisování či kreslení s využitím robota. Žáci si prakticky laděnou exkurzi užili a zejména si pochvalovali možnost pracovat s rozličnými materiály. Logistika je totiž zábava a jak se říká, kdo si hraje, nezlobí.

Prozkoumali jsme formuli, vyzkoušeli 3D tisk i řezání laserem

V pátek 24. listopadu 2017 absolvovali žáci třídy 3. A v rámci svého studijního zaměření Podniková logistika prakticky zaměřenou exkurzi na Fakultě strojní Západočeské univerzity. Zde navštívili laboratoře a měli možnost nahlédnout do procesu moderní výroby strojů a zařízení. Věnovali se problematice 3D tisku, kdy si 3D tisk sami vyzkoušeli (a domů si odnášeli trsátko), cargo dronů, rozličné manipulační techniky a zjistili, že logistika a strojařina jdou ruku v ruce a je to vlastně velká zábava. Také se podívali do dílny týmu, který se při Západočeské univerzitě věnuje konstrukci formulí, s nimiž následně závodí. Zjistili tak, jak velkého týmu je zapotřebí, aby projekt mohl slavit úspěch, přičemž si potvrdili, že logistika, ekonomie a účetnictví jsou předměty, které v praxi jdou ruku v ruce a že jejich praktické uplatnění je možná větší, než někteří tušili.

Peter Black 3

Dne 23. 11. 2017 jsme se zúčastnili s žáky druhého a třetího ročníku představení Peter Black 3 v anglickém jazyce. Jednalo se o volné pokračování trilogie o Petrovi Blackovi, který se náhle stane dědicem rodinného sídla. Žáci viděli poutavý příběh, procvičili si poslech v cizím jazyce a naučili se nová slovíčka a fráze.

Okresní přebor ve volejbale - kategorie VI. B kluci

V úterý 21. 11. 2017 se na Slovanech v hale Lokomotivy odehrál Okresní přebor ve volejbale - kategorie VI. B kluci. Přihlásilo se celkem 6 škol, které hrály systémem každý s každým. Po 1 vítězství a 4 prohrách jsme obsadili konečné 5. místo. Nový tým složený kolem kluků z 1. ročníku makal, ale nesehranost se na naší hře bohužel projevila. Naši školu reprezentovali Michael ŠMÍDL (3.M), Vojtěch PEŠEK (2.F), Antonín VIKTORA, Ondřej VLASATÝ (oba 1.A), Adam DRDA, Lukáš KAŠPAR, Adam LIŠKA a Radek SVOBODA (všichni 1.F).

// BBCLONE STATISTIC