Infocentrum Plzeňského kraje a Bavorska

Ve čtvrtek 8. 12. a v pátek 9. 12. navštívili žáci 3. a 4. ročníků Infocentrum Plzeňského kraje a Bavorska na náměstí Republiky v Plzni. Seznámili se se vším, co nabízí, shlédli video, pracovali s interaktivní mapou… Jedna třída měla možnost seznámit se s novým plzeňským hejtmanem Josefem Bernardem a být svědkem, jak se natáčejí spoty a rozhovory pro televizi…

A jak vidí celou akci naši žáci?

Dne 9. 12. jsme měli možnost seznámit se s novým infocentrem Plzeňského kraje. Zaměstnanci nás zde posadili do pěkného prostředí a nabídli nám občerstvení. Na začátku programu jsme shlédli krátký dokument o památkách Plzeňského kraje. Poté jsme skládali slepou mapu Plzeňského kraje a přiřazovali do ní technické památky. Po skončení úkolu s námi paní z infocentra prošla správné odpovědi a dozvěděli jsme se více o těchto zajímavých památkách. Zároveň nám nabídla různé brožury, mapy, či knihy k zapůjčení. Program se nám líbil, někteří z nás ani netušili, jaké možnosti nám toto infocentrum nabízí. (D. Švarc, 3. E)

Přednáška v informačním centru na náměstí Republiky v Plzni byla velice poučná, získali jsme totiž širší obzor o Plzeňském kraji. Návštěvu rozhodně doporučuji, vše je zde vysvětleno do podrobností a člověk si navíc rozšíří svoje znalosti o tom, kde žije a co je zajímavé navštívit. (J. Krast, 4. F)

Dne 9. 12. 2016 jsme navštívili nově otevřené informační centrum na náměstí, kde pro nás měli připravenou naučnou prezentaci o Plzeňském kraji. Díky skládací mapě jsme se dozvěděli o několika zajímavých místech, které stojí v tomto kraji za návštěvu. (J. Berta, 4. F)

V informačním centru se mi líbila zejména obsluha. Bylo tam o nás postaráno jak z hlediska zajímavostí o Plzni, tak z hlediska občerstvení – mohli jsme si dát čaj, vodu nebo něco k jídlu. Video o Plzni bylo velmi pěkné, poznal jsem několik památek, míst nebo měst. Po videu jsme měli skládat mapu Plzeňského kraje a přiřazovat k městům památky, byla to docela zábava. (P. Smaha, 4. F)

Se studenty jsme se zúčastnili krátkého představení regionálního infocentra, shlédli krátký film o Plzeňském kraji, složili puzzle Plzeňského kraje a přiřadili k jednotlivým místům technické památky. Studentům se líbilo příjemné prostředí, milí přednášející a občerstvení v podobě čaje a sušenek. (žáci 3. F)

// BBCLONE STATISTIC