Finanční gramotnost

Okresní kolo programování

Dne 17. března 2017 se uskutečnilo okresní kolo soutěře v programování. Organizátorem soutěže bylo SVČ Radovánek v Sadech Pětatřicátníků. V kategorii programovací jazyky mládež soutěžilo 11 žáků a Jan Peřina se umístil na prvním místě a postupuje do krajského kola. Jako náhradník postupuje také Michal Sládek. V kategorii tvorba webu se oba naši zástupci umístili na postupových místech, Ondřej Stolz na druhém a Viktor Ferus na třetím místě. Krajské kolo se uskuteční 21. dubna 2017. Všem našim zástupcům budeme držet palce.

Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta

V úterý 11. 4. 2017 pořádala naše škola Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta, které se uskutečnilo v areálu Senco Doubravka. Letos se přihlásilo dohromady 7 týmů, které se rozdělily do 2 skupin, a dva nejlepší ve skupině pokračovaly ve vyřazovacích bojích. Naši kluci podali lepší výkony než loni, ale 1 výhra a 2 prohry nám zajistily 3. místo ve skupině a celkově 5. - 6. místo.

Dopoledne s Metropolitní univerzitou Plzeň

Dne 11. dubna 2017 žáci druhých a třetích ročníků vyslechli dvě přednášky na metropolitní univerzitě v Plzni. První přednášku na téma Duševní vlastnictví a autorské právo přednesl JUDr. Marek Beneš, ředitel MUP Druhou přednášku – (NE)bezpečnost internetu Mgr. Filip Rubáček, PhD. Náš přednášející, pan Marek Beneš nám na skvělých příkladech ukázal, co si můžeme dovolit stáhnout z internetu, jak nakládat s fotkami, uloženými na Facebooku, co můžeme šířit a co ne …. Ve druhé přednášce nám přednášející vysvětlil, jak probíhají útoky na různé služby, a poukázal na věci, na které by si měl uživatel dát velký pozor. Vojtěch Pitule, 3. E Z přednášek jsme si odnesli mnoho zajímavých poznatků. Druhou přednášku doplňovaly ukázky možných útoků, do kterých se zapojili i někteří naši žáci. Přednášky byly určitě přínosem pro všechny z nás a rádi opět MUP navštívíme (tak výborné občerstvení jsme ještě na žádné přednášce nedostali).

Eliška Červená, 3.A

Zahraniční praxe 26. 3. 2017 –  8. 4. 2017

Další tři žáci měli příležitost vyzkoušet si práci v zahraničí. Jiří Pašek, Daniel Doubek a Vojtěch Váchal ze třetího ročníku strávili dva týdny na zahraniční odborné praxi v německém Waldmünchenu. Hned po ubytování se naši praktikanti seznámili s p. Singerem, který se stal jejich šéfem pro příštích 14 dní. Celá neděle pak proběhla ve znamení jazykové animace, kterou tentokrát žáci nehodnotili příliš kladně. A pak už praktikanty čekaly dva týdny plné práce a nových poznatků a zkušeností. Hodnocení tohoto zahraničního pobytu od samotných praktikantů si pak můžete přečíst ne webu školy v sekci „Studium a aktivity školy“.

// BBCLONE STATISTIC