Skvělý úspěch našeho žáka

Dne 13. 11. 2018 se uskutečnil 11. ročník Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích na ZČU v Plzni. Naši školu reprezentovali žáci z 4. E Jan Boháč a Ondřej Matura v technické angličtině a Oleg Petruny z 2. E v ruském jazyce. Po registraci žáků ze středních a studentů z vysokých škol probíhaly vstupy firemních sponzorů a záhy hned prezentace samotných přednášejících v jednotlivých sekcích, a to v anglickém, německém, španělském a českém jazyce. Vynikajícího výsledku dosáhl žák 2. E Oleg Petruny, který za svou odbornou práci v ruském jazyce získal 1. místo. Na jeho přípravě se podílela Mgr. Radka Gottfriedová. Při slavnostním vyhlášení výsledků prezentací všichni žáci a studenti obdrželi osvědčení o účasti s poděkováním za reprezentaci škol. Poděkování také patřilo všem učitelům za spolupráci se ZČU a přípravu přednášejících žáků.

Okresní přebor středních škol v basketbale chlapců

V hale Lokomotivy v Plzni na Slovanech se 8. 11. 2018 odehrál Okresní přebor středních škol v basketbale chlapců. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 10 týmů. Náš tým hrál v sestavě Jan Mátl 1.F, Dan Vodrážka 1.E, Pavel Bozděch 1.E, Adam ŠPALEK 3.E, Josef ZETOCHA 3.E a Adam LIŠKA 2.F. V naší skupině jsme prohráli všechny zápasy. První zápas s SPŠ stavební 10:36, v druhém zápase nás přehrálo Gymnázium L. Pika 6:18, třetí zápas proti SPŠ dopravní 8:14 a poslední zápas proti Gymnáziu Plzeň 9:24. Celkově chlapci obsadili 9. místo. Herní projev nebyl špatný, ale zradila nás přesnost střelby.

18. regionální veletrh fiktivních firem v Mostě

Dne 7. listopadu 2018 naše fiktivní firmy PPFB, a. s. a Cleaners, s. r. o. navštívily veletrh fiktivních firem v Mostě. Tradičně jsme byli na veletrhu jedinou fiktivní bankou. Poskytováním finančních služeb jsme tedy podpořili obchodování, jak přihlášených fiktivních firem, tak i žáků základních škol – „veřejnosti“. Také naše PPFB, a. s. se zapojila do obchodování a podařilo se nám uzavřít dvě nové smlouvy o vedení účtu. Naše fiktivní firma Cleaners, s. r. o. zaznamenala úspěch v soutěži „Obchodování a nabídka firmy“, kde obsadila 4.-5. místo, dařilo se i bance, která se v soutěži „Elektronická prezentace firmy“ umístila na 4. místě. Veletrh byl pro obě naše firmy přínosný, „zaměstnanci“ banky se mohli osobně poznat se svými klienty a oběma firmám se podařilo se navázat nové obchodní vztahy.

Jak jsme oslavili 100. výročí vzniku Československa

100. výročí vzniku Československa jsme si na naší škole připomněli 1. 11. 2018 projektovým dnem zaměřeným na nejvýznamnější milníky naší novodobé historie. Třída 3. E si pro první ročníky připravila prezentace slavných osmičkových roků 1918, 1938, 1948 a 1968 a poznávací soutěže. Žáci využívali videí, pracovali s dobovými dokumenty a materiály, seznámili se s významnými osobnostmi daného historického období, zopakovali si základní historické pojmy a data. A jak to dopadlo? V soutěži prvních ročníků zvítězila třída 1. A. Ale na závěr si úplně každý mohl ověřit svou úroveň získaných znalostí formou testu v mobilní aplikaci KAHOOT a ti nejúspěšnější byli odměněni jedničkou z dějepisu.

Okresní kolo KB Florbal Challenge Cup dívky

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 se konalo ve sportovní hale Slavie VŠ Plzeň Okresní kolo KB Florbal Challenge Cupu v kategorii dívek. Turnaje se celkem zúčastnilo 9 družstev, která se rozdělila po třech do 3 skupin. Naše holky byly ve skupině „C“, kde se po 1 výhře a 1 prohře umístily na 2.místě ve skupině, což nás posunulo do čtvrtfinále. Zde holky bojovaly jako lvice, ale soupeřky byly prostě lepší a naše účinkování v turnaji skončilo.

// BBCLONE STATISTIC