Fiktivní firmy

 

V rámci čtyřletého studia mohou žáci maturitních oborů vzdělání druhých a třetích ročníků aktivně pracovat ve dvou fiktivních firmách. Vyučovací předmět je založen na moderních metodách výuky, při kterých je simulována skutečná, praktická činnost jednak fiktivní firmy, jednak fiktivní banky. V současné době aktivně působí na škole fiktivní firma Cleaners, s. r. o. a První plzeňská fiktivní banka, a. s. Obě firmy provádějí svoji činnost pod záštitou Centra fiktivních firem, zřízeného Národním ústavem vzdělávání v Praze.

Fiktivní firma Cleaners, s. r. o. simuluje činnost skutečné společnosti s ručením omezeným. Žáci jsou průběžně seznámeni a prakticky provádějí a zajišťují veškeré podnikové činnosti shodně jako ve firmě reálné - zásobování, účetnictví, odvody pojištění a zúčtování daní, personalistiku, logistiku, propagaci a reklamu, manažerské a další činnosti.

fifa.ssinfis.cz

První plzeňská fiktivní banka, a. s. nabízí svým klientům široké spektrum bankovních služeb, zprostředkovává pro fiktivní firmy platební styk a finančně zajišťuje obchodování na veletrzích fiktivních firem v západních a středních Čechách.

fiba.ssinfis.cz

// BBCLONE STATISTIC